Duyurular

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Kapsamında 05-06-07  Kasım 2018 tarihlerinde Defterdarlığımız personeline İş Sağlığı ve ve Güvenliği konusunda eğitim verilmiştir.

 

Değerlendirme Toplantısı

Defterdarımız Sayın Naci GÜNAYDIN Başkanlığında 11.10.2018 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda  yapılan toplantıda Defterdarımız Sayın Naci GÜNAYDIN tarafından hazırlanan sunum ile  Defterdarlığımız merkez ve ilçe teşkilatlarınca 2018 yılı ilk dokuz ayda yapılan işlemlerinin değerlendirilmesi yapılmıştır.

Ayrıca  vergi ve diğer alacakların yapılandırılması hakkındaki kanunlar ile yapılan yapılandırmalar hakkında istatistiki bilgi ile birimlerimizin 2018 yılı tüm mali hedeflerinin tutturulması  sürecinde yürütülecek olan iş ve işlemlerde işbirliğinin sağlanması, yaşanan aksaklıkların ve sorunların tespit edilerek giderilmesi ile gerekli görülen diğer  konularda fikir alışverişinde bulunulmuştur.

 

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri ile 7143 S.K. Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine Bakanlığımız Gelir İdaresi Başkanlığımızca hazırlanan 7143 sayılı Kanun hakkındaki slayt ile Defterdarımız Sayın Naci GÜNAYDIN tarafından anılan kanun hakkında bilgilendirme yapıldı. 20.07.2018 tarihinde yapılan bilgilendirme toplantısına Defterdar Yardımcımız, Vergi Dairesi ve Gelir Müdürü ile Gelir Uzmanı katılmıştır.

Defterdarımız  tarafından oda üyelerine  7143 sayılı Kanunun Mükelleflerimize sağladığı avantajlar ve olanaklar aktarılarak,  üyelerinin kanun ile ilgili soruları yanıtlandı.

7143 sayılı Kanunun Sağladığı İmkanlar için Tıklayınız

 

Sinop SMMMO Üyeleri ile 7143 S.K. Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Sinop Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyelerine Bakanlığımız Gelir İdaresi Başkanlığımızca hazırlanan 7143 sayılı Kanun hakkındaki slayt ile Defterdarımız Sayın Naci GÜNAYDIN tarafından anılan kanun hakkında bilgilendirme yapıldı. 18.07.2018 tarihinde yapılan bilgilendirme toplantısına Defterdar Yardımcımız, Vergi Dairesi ve Gelir Müdürü ile Gelir Uzmanları katılmıştır.

Sinop SMMMO Başkanı Ahmet BURUK ve Defterdarımız Naci GÜNAYDIN’ın açılış konuşmalarına müteakip, Defterdarımız  tarafından oda üyelerine  7143 sayılı Kanunun Mükelleflerimize sağladığı avantajlar ve olanaklar aktarılarak,  üyelerinin kanun ile ilgili soruları yanıtlandı.

 

7143 sayılı Kanunun Sağladığı İmkanlar için Tıklayınız

7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun hakkında Sayın Defterdarımız Naci GÜNAYDIN tarafından Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonunda Sinop Bakkallar Odası, Şoförler Odası ve Esnaf Sanatkarlar Odası temsilcilerine bilgilendirme yapıldı. 17.07.2018 tarihinde yapılan bilgilendirme toplantısına Vergi Dairesi Müdürü, Gelir Müdürü ve Gelir Uzmanları katılmıştır.

Sayın Defterdarımız Naci GÜNAYDIN tarafından oda temsilcilerine  7143 sayılı Kanunun Mükelleflerimize sağladığı avantajlar ve olanaklar aktarılarak,  temsilcilerin kanun ile ilgili soruları yanıtlandı.

7143 sayılı Kanunun Sağladığı İmkanlar için Tıklayınız

 

 

Sayın Valimiz Köksal ŞAKALAR Defterdarlığımızı ziyaret etti.

Sayın Valimiz Köksal Şakalar, Defterdarlığımız birimlerini gezerek incelemelerde bulundu.
02.07.2018 Pazartesi günü mesaisine Defterdarlık Birimlerinde incelemelerde bulunarak Birim Personelleri  ile tanışan ve işlerinde kolaylıklar dileyen Sayın Valimiz Köksal ŞAKALAR, Defterdarlık ziyaretinin sonunda  Defterdarımız Naci Günaydın’dan bilgiler aldı. Çalışmalarında başarılar diledi.

7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili Seminer Verildi.

Defterdarımız Sayın Naci GÜNAYDIN tarafından, 08.06.2018 tarihinde Sinop Valiliği Toplantı salonunda 7143 sayılı Vergi ve Bazı  Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Hakkında  Defterdarlığımız gelir birimlerinde çalışan personelimize seminer verildi.

 

Maliye’ye Borcunuz Mu Var? Fırsatı Kaçırmayın !!!

VERGİDE YAPILANDIRMA BAŞLADI.

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Söz konusu Kanun ile,

 • 31.03.2018 tarihi itibariyle gecikmiş vergi borçlarında Yurt İçi ÜFE oranında güncelleme,
 • Motorlu Taşıtlar Vergisinde büyük oranda ödeme kolaylığı,
 • Trafik Para Cezaları ve diğer idari para cezalarında önemli indirim,
 • Peşin ödemelerde Yurt İçi ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca %90 indirim,
 • Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının %50’sinin silinmesi,
 • Vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasında %80’e varan indirim,
 • İşletme kayıtlarının cezasız ve faizsiz olarak gerçek duruma uygun hale getirilmesi,
 • Eczanelerde cezasız faizsiz stok düzeltme,
 • Matrah ve vergi artırımında vergi incelemesinden muafiyet,
 • İnceleme ve tarhiyat safhasındaki borçlar için yapılandırma,
 • Beyan edilmemiş gelirler ve kazançlar için pişmanlıkla cezasız ve faizsiz beyan,
 • Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması,
 • Borçları 18 taksitte 36 ay sürede ödeme,
 • Yapılandırılan borçları anlaşmalı bankaların banka kartı ve kredi kartı ile ödeme,
 • Vadesi 31.12.2013 tarihinden önce olan 100 TL ve altındaki borçların silinmesi,

gibi çok önemli imkanlar getirilmiştir.